How to Take Care of a Plant Terrarium - Halaman Habitat

Jak se starat o rostlinné terárium

Uzavřené terárium nepotřebuje téměř žádnou údržbu. Do značné míry se o sebe stará, ale zde je několik užitečných tipů, které vám usnadní práci:

  • Vyvarujte se zalévání. Nemůžeme to dostatečně zdůraznit. Vaše terárium je dostatečně chytré na to, aby generovalo vlastní kondenzaci, pokud je víko zavřené. Stačí občasné zamlžení poté, co vytřete vnitřek skla od přebytečné vlhkosti. Obecně naše terária zaléváme pouze JEDNOU ZA ROK.
    Vytvořte si svůj vlastní miniaturní svět: Jak si vyrobit terárium – Balkonová zahrada
  • Terária prosperují v různých světelných podmínkách, ale nejlepší způsob, jak zaručit jeho přežití i v nejtemnějších koutech místnosti, je použití terarijní lampy s 6000W terarijní lampou . Tímto způsobem mu poskytnete dostatek světla, aniž byste spálili rostliny nebo mech. Extrémním opakem toho by bylo umístění terária tam, kde dopadá přímé sluneční světlo. To způsobí příliš mnoho kondenzace ve vašem teráriu, jako by si vytvořilo vlastní saunu, která zabije váš mech nebo rostliny.
  • Je normální, že některé listy mohou uvadnout nebo odumřít (tento cyklus je podobný našemu ekosystému), odstraňte tyto listy pomocí pomůcky pro terária a trpělivě počkejte, až vaše rostliny vytvoří nové listy.
  • Rostliny, které jsou přerostlé a už se do nádoby nevejdou, seřízněte. Většinu těchto zastřižených řízků pak můžeme zasadit do nového terária.
Jak se starat o terárium - prořezávání terarijních rostlin

 

  • Springtails! Všechna naše uzavřená terária jsou bioaktivní, což znamená, že obsahují malé stejnonožce nebo ocásky ( také známé jako Chvostoskoci nebo Collembola ). Tento drobný hmyz je vaším nejužitečnějším přítelem a úklidovou četou uvnitř terária. Neublíží ani nekoušou. Požírají pouze plíseň uvnitř terária a pomáhají mu být zdravým a jsou nezbytným prvkem pro fungování vašeho miniaturního ekosystému.

Mějte všechny tyto průvodce po ruce a vaše terárium se může stát rodinným dědictvím, které přežije vás i další generace.

80-rok-starý muž nezaléval tuto uzavřenou láhev zahrada od roku 1972 a je stále naživu | Znuděná Panda

 

Chcete se dozvědět více o péči nebo vytvoření vlastního terária?

Zúčastněte se některého z workshopů dostupných v češtině i angličtině.

Zpět na blog